36 mesiacov v DSS, na účte výnos cca 1 050 Sk, teda menej ako 1%p.a

Autor: Patrik Ciupa | 5.5.2008 o 8:00 | Karma článku: 8,74 | Prečítané:  2849x

Kto zavádza? Teta Viera v letákoch alebo DSS-ky v reakciách? Na stránkach denníkov a aj na blogoch sa už popísalo veľa o letákoch tety Viery, teta Viera tvrdi ze výnosnosť 2. piliera je 0,85%, DSS-ky vracajú úder s číslom 3,5%. Kde je pravda?

Na vec sa dá pozerať rôznymi pohľadmi. Pohľad tety Viery: má politickú objednávku spochybniť 2. pilier, zoberie teda nejnevýhodnejšie obdobie na porovnanie rastu (prepad na akciových trhoch) a od výsledného zhodnotenia odráta ešte úplne nekorektne a neobjektívne infláciu. Výsledok 0,85%. Pohľad DSS: tie ku tomu pristupujú korektnejšie a ako porovnávacie obdobie si vyberajú rast dôchodkovej jednotky za celý rok 2007, čo im odobruje aj NBS. Dospeli k výsledku 3,5%. A teraz pohľad sporiteľa. Zaujíma mňa o koľko narástla dôchodková jednotka? Nie, ja nebudem dostávať žiadne dôchdokové jednotky, mňa zaujímajú odvedené príspevky, poplatky a stav na účte. Toto je podľa mňa jediný a správny pohľad z mojej strany, strany sporiteľa, aj keď chápem, že DSS musia na vec hľadieť z pohľadu rastu dôchodkovej jednotky. Ako teda dopadaol moj účet? 36 odvedených prispevkov...spolu cca 118 700 Sk stav na účte po 3 rokoch............. cca 119 750 Sk výnos,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, cca 1 050 Sk výnos v % p.a ......................menej ako 1% !!! Kto by si myslel, že je to spôsobené tým, že som v rastovom fonde a akcie boli začiatkom roka v "kríze", nech si prečíta moje predošlé články na danú tému, keď žiadna kríza nebola. Rovnaký stav je aj vo vyvážených a konzervatívnych fondoch, kde je vplyv akcií minimálny. Odporúčam článok "http://blogy.etrend.sk/132829/martin-klus/dochodkova-reforma-ako-sa-zhodnocuju-uspory" A koho by zaujímalo aký dôchodok z 2.piliera bude poberať "http://ciupa.blog.sme.sk/c/144409/Budeme-mat-svajciarsky-dochodok.html" Treba sa vážne začať zaoberať poplatkami a "hospodárením" DSS
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf UNB: Medirex v univerzitnej nemocnici skončí

Chcem, aby zdravotníci boli konfrontovaní s pohľadom iných na ich prácu,vraví šéf Univerzitnej nemocnice Bratislava JURAJ KOVÁCS.

DOMOV

Na Slovensku sú desiatky kryptofariem, ťažil aj Glváč

Hoci ministerstvo financií vydalo usmernenie, podnikateľom to nestačí.

ŠPECIÁLNE DOBRÉ RÁNO

Špeciálne Dobré ráno: Kto na Slovensku kradne európske peniaze

Z diskusie Za slušné eurofondy.


Už ste čítali?