Dnešná Pravda "Nové penzie zarobili viac ako vklady v bankách"

Autor: Patrik Ciupa | 6.4.2006 o 8:05 | Karma článku: 5,32 | Prečítané:  2020x

Toto sa dnes objavilo na titulku, jediná chyba že to nie je celkom tak. Z môjho pohľadu nezarobili penzie nič, ba dokonca prerobili!

Už ako som písal v článku "http://ciupa.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=33616&bk=28933" nikto nepíše o tom že poplatky pre sociálnu poisťovňu, poplatky za správu fondu, poplatky za vedenie účtu a samozrejme aj meškanie platieb sa podieľa na tom že zisk je blízky nule! Konkrétny príklad, na môj účet my odišlo 35 264sk a mám tam 35 303sk. Zisk 29sk! Zhodnotenie v percentách sa my ani nechce počítať :) A prečo si myslím že prerobili? Aj tu je vysvetlenie jednoduché, keby som ostal len v prvom pilieri tak by sa my dôchodok počítal podľa vzorca "osobný mzdový bod*počet odpracovaných rokov*dôchodková hodnota" a práve tá dôchodková hodnota vzrástla oproti roku 2005 o 10 %. Z toho jasne vychádza že by som bol v prvom pilieri na tom lepšie! Hneť zastavím kritikov že dôchodková reforma je správna a že z dlhodobého hľadiska sa peniaze zhodnotia viac ako v prvom pilieri, s tým súhlasím, ale prečo nikto nenapíše pravdu? A to, že zatiaľ to nie je žiadna sláva!
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf UNB: Medirex v univerzitnej nemocnici skončí

Chcem, aby zdravotníci boli konfrontovaní s pohľadom iných na ich prácu,vraví šéf Univerzitnej nemocnice Bratislava JURAJ KOVÁCS.

DOMOV

Na Slovensku sú desiatky kryptofariem, ťažil aj Glváč

Hoci ministerstvo financií vydalo usmernenie, podnikateľom to nestačí.

ŠPECIÁLNE DOBRÉ RÁNO

Špeciálne Dobré ráno: Kto na Slovensku kradne európske peniaze

Z diskusie Za slušné eurofondy.


Už ste čítali?