Sú bankové služby drahé?

Autor: Patrik Ciupa | 26.3.2007 o 8:15 | Karma článku: 4,98 | Prečítané:  2936x

V článkoch na blogu sa často objavujú sťažnosti na výšku bankových poplatkov, účtovných položiek za prijatú a zrealizovanú platbu. Ako to je však naozaj?

Nechcem robiť reklamu SLSP ale nakoľko tam mám účet a nechce sa mi pátrať na internete po poplatkoch iných bánk, použijem túto banku ako príklad. Takže za balík k osobnému účtu platím 49,- Sk mesačne. Minulý mesiac som mal na účte 31 obratov. Z toho sú dve prijaté výplaty, platba hypotéky a jedného úveru v SLSP. Ostatné položky sú platby na stavebné sporenie, leasing, mobily, internet, škôlka, skrátka všetky platby, ktoré súvisia s chodom domácnosti. Teda každá poštová poukážka, ktorá nám príde domov, neputuje na poštu ale z nej opíšem dáta (číslo účtu, variabilný symbol, sumu, ...) a zaplatím cez internet banking. Sami viete, že takýchto "zelených papierikov" dostanete za mesiac niekoľko. Keby ste s každou poukážkou išli na poštu, stáli v rade a zaplatili poplatok za poštovú poukážku 8-19,- Sk, stratili by ste voľný čas a stálo by vás to viac peňazí. Spomeňte si na dobu pred desiatimi rokmi - žiadny internet banking a samé rady na poštách. Takže porovnanie. 49,- Sk a kopec ušetreného času oproti státiu v rade na pošte a oveľa viac peňazí za poštové poukážky. To ani nehovorím o ochote "tetušiek" za okienkom, ktoré vás radi a niekoľko krát vrátili pre zle vypísanú poukážku. Aby som bol presný, k tým 49,- Sk ešte treba prirátať 2x 3,- Sk za účtovnú položku za splátky hypotéky a úveru. Spolu teda 55,- Sk. Myslím, že by to stálo za tú námahu, aj keby poplatky boli dvojnásobné. Treba povedať, že kde sa len dá, platím kartou a ak potrebujem hotovosť, vyberám si veľkú sumu. Nie ako to vidím u niektorých ľudí, že si každý tretí deň vyberiú tisíc korún a potom s nimi zaplatia v hypermarkete. Bankové služby nemusia byť drahé, keď ich využívame rozumne, a šetria čas :-).
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf UNB: Medirex v univerzitnej nemocnici skončí

Chcem, aby zdravotníci boli konfrontovaní s pohľadom iných na ich prácu,vraví šéf Univerzitnej nemocnice Bratislava JURAJ KOVÁCS.

DOMOV

Na Slovensku sú desiatky kryptofariem, ťažil aj Glváč

Hoci ministerstvo financií vydalo usmernenie, podnikateľom to nestačí.

ŠPECIÁLNE DOBRÉ RÁNO

Špeciálne Dobré ráno: Kto na Slovensku kradne európske peniaze

Z diskusie Za slušné eurofondy.


Už ste čítali?